VIDEO: Juncker se na summitu NATO potácel jako opilý. Za vrávoravou chůzi prý mohl ischias

Jean-Claude Juncker dal na summitu NATO opět zelenou spekulacím o jeho problémech s alkoholem. Bez pomoci totiž nedokázal vyjít několik schodů na tribunu, na které stáli všichni vrcholní představitelé NATO. Když pak začalo představení, které pro ně bylo před čtvrteční večeří přichystané, několikrát se mu dokonce podlomila kolena. Podle Junckera byly na vině problémy se zády.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jean-Claude Juncker na summitu NATO v Bruselu

reklama

Po chvilce k němu přiskočil například francouzský prezident Emmanuel Macron, se kterým se Juncker s úsměvem na tváři přivítal. Třiašedesátiletého předsedu Evropské komise podpírali například prezidenti Finska a Ukrajiny. Při odchodu pak málem několikrát upadl i přesto, že ho opět několik politiků podpíralo.

Kancelář stav Junckera odmítla komentovat

Podle portugalského premiéra Antonia Costy si Juncer stěžoval na bolest zad. „Pokud jsem si vědom, tak nemá žádné závažné zdravotní problémy. Občas ale má problémy se zády a přepadnou ho bolestivé ataky,“ uvedl pro AP holandský premiér Mark Rutte. Když se ho reportér AP zeptal, zda šlo opravdu o bolesti zad, když se šéf Evropské komise stále smál, holandský premiér reagoval pouze tím, že má Juncker veselého ducha.

Sám Juncker později podle agentury AP uvedl, že za jeho problémy s chůzí může ischias, tedy zánět sedacího nervu.

Evropský parlament

Evropský parlament jako semeniště sexuálního obtěžování? Mladé stážistky se rozpovídaly

Kancelář Jeana-Clauda Junckera se k věci odmítla vyjádřit a odkazovala na soukromí politika. V minulosti se jeho problémy s rovnováhou řešily několikrát. Například v rozhovoru pro francouzský list Libération musel vyvracet spekulace o alkoholismu. Podle něj za vše v té době mohla únava a následky vážné autonehody z roku 1989.

„Ležel jsem tři měsíce v kómatu a pak strávil šest měsíců na vozíku,“ upřesnil s tím, že mu potíže působí pohyb levé nohy. Jenže novinář, který s ním hovořil během lehkého oběda, uvedl, že během rozhovoru stačil Juncker vypít čtyři sklenky šampaňského. Dokonce uvedl, že když byl Juncker ještě v čele vlády Lucemburska, dokázal k jídlu pít bílé víno a na konec si dát tři sklenky koňaku.   

reklama

reklama