VIDEO: K devadesátileté seniorce se dostali strážníci přes balkon, pomohla jim lezecká technika i speciální nářadí

Palec nahoru pro dva strážníky Městské policie Brno, kteří o víkendu zachránili devadesátiletou ženu z jejího bytu v Žabovřeskách. Kvůli bolesti nohou upadla a volala zoufale o pomoc.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Strážníci zachránili devadesátiletou seniorku

reklama

Do nesnází se dostala o víkendu devadesátiletá žena, které přivolala telefonátem na linku 156 pomoc její sousedka. Ta strážníkům popsala, že zaslechla slabé volání a přes dveře následně od seniorky zjistila, že prý upadla a nemůže se zvednout. Do patrového domu v Žabovřeskách dorazila autohlídka, která zjistila, že do bytu se bude potřeba dostat pomocí speciální techniky, a zavolali proto kolegy z pořádkové jednotky.

Ani ti ale nebyli při otevírání dveří úspěšnější, a tak požádali souseda, zda by mohli využít jeho balkon. Strážník vycvičený pro práci ve výškách se pomocí lezeckého vybavení dostal na seniorčin balkon a hned se začal se ženou bavit přes balkonové dveře.

Seniorka byla bohužel natolik zesláblá, že zevnitř nedokázala otevřít a strážník tak musel použít speciální nářadí, aby se k ní dostal. S pomocí kolegů následně zesláblou ženu posadil na postel a přivolali záchranáře. Ženu, která prý upadla kvůli bolesti nohou, převezli zdravotníci do nemocnice. Strážníci zamkli byt a dali vědět jejímu synovi.

reklama

reklama