VIDEO: K Japonsku se přiřítil tajfun Krosa! Ruší lety a zastavil i šinkanzeny

Japonsko zasáhl tajfun Krosa. Dnes udeřil na západní pobřeží země. Omezil leteckou a železniční dopravu v oblastech. V Hirošimě a okolí zranil několik lidí. Hrozí zápavy a sesuvy půdy!
Tajfun Krosa se přiřítil na Japonsko ZDROJ:AP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tajfun potrápil ve čtvrtek jihozápadní Japonsko silným deštěm a větrem, který během japonského buddhistického svátku zranil nejméně 11 lidí a ochromil provoz. Poblíž části Kure západně od Hirošimy nabíral vítr na síle a dosáhl rychlosti až 144 kilometrů za hodinu, uvedla japonská meteorologická agentura.


Podle agentury AP bylo šest lidí zraněno přes noc v Hirošimě a čtyři další v celé prefektuře, sdělili hasiči podle informací Fire and Disaster Management Agency. Skupina 18 lidí včetně dětí, které uvízly při táboření na břehu rozvodněné řeky v Oitě, byla dnes evakuována do bezpečí. Více než 7 000 lidí se přestěhovalo do azylových domů  v západní polovině japonského souostroví.


Letecké spojení Osaka - Kokura bylo dnes také pozastaveno a stovky tuzemských letů byly zrušeny. Společnost West Japan Railway zastavila téměř všechny své vlaky na vysokorychlostní železnici. Podobná opatření kvůli bezpečnosti cestujících nastolila i řada dalších dopravců v zemi, hlavně v oblasti předpokládaného zasažení tajfunem.

V některých oblastech jako jsou Nara a Wakayama byla vydána varování před sesuvem půdy a bahna. 

Reklama
Reklama