VIDEO: Kamioňák z Hodonínska stane před německým soudem, u něj mu hrozí i doživotí

Kamioňák z Hodonínska, který v Německu nedaleko hranic nebezpečně předjížděl a málem se srazil s autobusem, byl minulý týden vydán do Německa tamní justici. Před nedávnem o tom, že má být vydán, rozhodl brněnský soud. Šofér se přitom nechal slyšet, že vydání by znamenalo jeho smrt.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kamioňák z Hodonínska stane před německým soudem

reklama

Německé zákony totiž jeho čin, tedy nebezpečné předjíždění, kvalifikují o mnoho přísněji než ty naše. Muž se bude před německou justicí zpovídat z pokusu o vraždu. Právě tak totiž jeho manévr německá prokuratura klasifikovala. V krajním případě tak řidiči hrozí i doživotí. Řidič, kterému bude přidělen nový, německý advokát, přitom vůbec neumí německy a důležitá tak bude i práce tlumočníka.

Je ale pravděpodobné, že šofér si nakonec odsedí trest v českém vězení. Za to, co udělal, totiž podle českého práva může být potrestán maximálně osmiletým trestem. Pokud by v Německu dostal víc, což je pravděpodobné, české soudy by následně trest upravily, aby nepřesáhl osm let. 

reklama

reklama