VIDEO: Kauza Lesní správy Lány! Policie navrhla podat obžaloby za zakázky

Policie navrhla obžalovat dvě konkrétní osoby a jednu firmu v kauze údajně zmanipulované zakázky Lesní správy Lány na zabezpečení svahu vodní nádrže Klíčava za 300 milionů korun. Jedním z těch, na které by měl návrh směřovat, je ředitel Lesní správy Miloš Balák, který ale jakoukoliv vinu odmítá. Podle Pražského hradu zatím dál zůstane ve funkci, protože jeho nadřízení ctí presumpci neviny.
Rozhovor s Davidem Ondráčkou

reklama

Státní zakázka za stovky milionů korun měla zabránit erozi půdy i usychání stromů kolem vodní přehrady Klíčava, která je součástí Lánské obory. Práce na zpevnění břehu skončily po čtyřech letech na začátku června. Jenže podle policie byly výrazně předražené a výběr firem zmanipulován.

Telefonát s Jiřím Ovčáčkem a Milošem Balákem
Telefonát s Jiřím Ovčáčkem a Milošem Balákem

Návrh na obžalobu by se měl týkat šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka, jednoho spolupracovníka a kladenské stavební firmy Energie. Hradní kancléř Vratislav Mynář prý ale ředitele Lesní správy Lány prozatím odvolávat nebude. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka budou ctít presumpci neviny. O tom, jestli na obviněné nakonec bude podána obžaloba, teď bude rozhodovat pražské vrchní státní zastupitelství, které případ dozoruje.

reklama

reklama