VIDEO: Kdepak pes. Úlohu asistenčního zvířete v Rusku plní medvěd!

To, že speciálně vycvičení psi pomáhají indisponovaným lidem, je poměrně známá věc. Zraněný ruský akrobat se ale může spolehnout na pomoc jiných tvorů. Muže momentálně upoutaného na invalidní vozík totiž věrně doprovází medvědi. A úlohu zdravotní sestry i morální podpory zvládají skvěle!
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Cirkusový umělec Oleg Aleksandrov spadl během loňského představení v Nižnijm Novgorodě z 18metrové výšky a zlomil si obě nohy. V té době se staral o tři medvíďata a ti mu nyní jeho péči splácejí i s úroky. Svého ošetřovatele všude doprovázejí, tlačí jeho invalidní vozík a zahrnují ho polibky. 

Aleksandrov si přitom nebyl vůbec jistý, zda ho po zranění jeho miláčci, které už od jejich narození krmil dětskou výživou z lahve, vůbec poznají. Kvůli náročné léčbě svých zranění je totiž neviděl několik měsíců. „Medvědi mají velice slabý zrak. Natáhl jsem tedy k nim ruku a oni ji dlouho očichávali. Pak zřejmě poznali můj pach a došlo jim, co se mi stalo. Zkrátka mě opět přijali mezi sebe,“ uvedl pro agenturu Ruptly šťastný akrobat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!