VIDEO: Koronavirus zasáhl i Bali a na lodi Diamond Princess je dalších 44 nakažených

Na výletní lodi Diamond Princess, kterou drží Japonsko v karanténě, bylo potvrzeno 44 nových případů nákazy koronavirem, infikováno je 218 lidí. Koronavirus zasáhl i Bali: Čínský turista má pozitivní testy po návratu z dovolené na tomto ostrově. Centrální čínská provincie Chu-pej, která je považována za epicentrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí na nákazu a 14 840 dalších případů.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Na výletní lodi Diamond Princess roste počet nakažených ZDROJ: CNN

reklama

Japonsko umožní starším a chronicky nemocným cestujícím z výletní lodi Diamond Princess, kterou drží v karanténě v jokohamském přístavu, vystoupit dříve než před plánovaným 19. únorem. Informovala o tom japonská televize NHK. Na lodi se šíří nákaza novým koronavirem Covid-19, který byl nově potvrzen u 44 dalších lidí, napsala dnes agentura Reuters.

Japonské úřady počátkem února rozhodly držet 14 dní v karanténě všech 1045 členů posádky a 2666 cestujících, kteří na lodi trávili luxusní dovolenou ve východní Asii. Podezření, že se nemoc na plavidle Diamond Princess šíří, pojaly úřady poté, co Hongkong potvrdil koronavirus u člověka, který na lodi pobýval.

Nyní chce Japonsko podle NHK ještě před koncem karantény povolit opustit loď cestujícím, kterým je více než 80 let, a také těm, které trápí chronické potíže. Loď budou moci podle agentury Kjódó opustit zřejmě již v pátek, pokud se u nich infekce neprokáže. Na lodi Diamond Princess se dosud nákaza potvrdila u 218 lidí. Se započtením těchto nemocných a případů z pevniny hlásí Japonsko 247 infikovaných.

V Kambodži mezitím zakotvila výletní loď Westerdam, která vyplula 1. února z Hongkongu a která dosud marně hledala zemi, která by ji přijala. Na palubě je 802 členů posádky a 1455 pasažérů převážně ze Spojených států, Kanady a Británie, u nikoho z nich nákaza zatím potvrzená není. Plavidlo spustilo kotvu asi kilometr od přístavu ve městě Sihanoukville. Na palubu nyní vstoupí zdravotnický tým, který přítomné zkontroluje a rozhodne, jak s vyloděním postupovat.

Olympiáda v Japonsku bude, slibují organizátoři

Nákaza novým koronavirem, se kterým se potýká především Čína, nenaruší program letních olympijských a paralympijských her v Tokiu. Dnes to podle agentury Kjódó prohlásil šéf organizačního výboru Jošihiro Mori.

„Chci znovu zdůraznit, že o zrušení, nebo odložení her v Tokiu se neuvažuje,“ prohlásil Mori na začátku dvoudenního zasedání Mezinárodního olympijského výboru (MOV).

Na počátku února japonský premiér Šinzó Abe řekl, že jeho země učiní vše, aby šíření koronaviru neovlivnilo letošní letní olympijské hry. Také organizační výbor opakovaně prohlašuje, že se sportovní klání uskuteční. Olympiáda v Tokiu začíná 24. července.

Centrální čínská provincie Chu-pej, která je považována za epicentrum nákazy novým koronavirem, za středu zaznamenala 242 úmrtí na nákazu a 14 840 dalších případů. Informovala o tom agentura Reuters, která uvedla, že Čína změnila metodu započítávání nakažených.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!