VIDEO: Kriminalisté na Hodonínsku odhalili varnu. Vařila pervitin pro celé Česko

Královéhradeckým kriminalistům se na konci minulého týdne podařilo odhalit významnou drogovou cestu. Směřovala z Jižní Moravy do celé České republiky. Policisté tak přetnuli důležitou drogovou trasu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Odhalením varny pervitinu policisté přetnuli důležitou drogovou trasu

reklama

Policisté na Hodonínsku zadrželi, společně se zásahovou jednotkou, dva muže a dvě ženy, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Hlavní dva organizátoři, sedmadvacetiletá žena a šestačtyřicetiletý muž, oba z Brněnska, vyráběli z léků obsahujících pseudoefedrin drogu pervitin, která byla určená na nelegálních trh po celé České republice. Další dva obvinění, čtyřiadvacetiletý muž a stejně stará žena, jim měli v této činnosti spíše okrajově pomáhat.

Až skoro po roce se královéhradečtí kriminalisté dostali postupným rozkrýváním odběratelské sítě, a to od koncových uživatelů, přes drogové dealery, k informacím o velmi dobře vybavené „laboratoři“.  Tady „vařiči“ zvládli za jeden a půl roku vyrobit téměř 2,5 kilogramů nebezpečné drogy. 

Ani jeden z obviněných sám drogy neužíval. I to byl nejspíš jeden z důvodů, že droga, kterou  v čistém prostředí sofistikovaným způsobem vyráběli, byla vysoce kvalitní a proto i žádaná.

Dvojice hlavních obviněných jezdila pro léky do Polska a chemikálie potřebné k výrobě pervitinu objednávali přes internetové obchody na smyšlená jména a adresy, kde zásilku od kurýrní služby přebírali.

Hlavní obviněné zadržela policie při činu, když byli v závěrečné fázi výroby drogy. "Měli v plánu vyrobit ten den něco přes 400 gramů pervitinu. V prostorách, kde byli hlavní organizátoři zadrženi, jsme zajistili předměty a chemikálie, které tvoří technologický celek potřebný k výrobě drogy pervitin," potvrdila mluvčí krajského policejního ředitelství v Hradci Králové Ivana Ježková. 

Při domovních prohlídkách policisté zajistili 20 000 kusů tablet obsahující pseudoefedrin, ze kterého by obvinění vyrobili dalších zhruba 1,7 kilogramů pervitinu s prodejní cenou převyšující 2 miliony korun. 

Policisté zajistili u dvou hlavních obviněných téměř 6 milionů korun, a to jak v hotovosti, ve zlatých cihlách, tak na jejich účtech. Dále jim zajistili majetek jako jsou auta, šperky i elektroniku. Existuje důvodné podezření, že i tyto movité věci byly pořízeny z finančních prostředků získaných prodejem pervitinu. Ani jeden ze čtveřice obviněných totiž neměl prokazatelně žádný jiný příjem pocházející z jakékoliv zaměstnanecké nebo podnikatelské činnosti.

Zadržení si z nelegálně vydělených financí užívali života. Kriminalisté zjistili, že z tzv. špinavých peněz zaplatili veškeré dluhy z minulosti, oblékali se do značkových věcí, cestovali a celkově si žili na poměrně vysoké úrovni.

Dvojice hlavních organizátorů – vařičů je stíhána vazebně a hrozí jim v případě odsouzení až osmnáctileté tresty odnětí svobody. Dalším dvěma obviněným, kteří budou vyšetřováni na svobodě, hrozí vězení až na dvanáct let.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!