VIDEO: Krvavý rituál sledovaly v Karáčí tisíce muslimů

Ašúra je svátek šíitských muslimů. Svátek, který je pro nemuslimy spojen s nepochopitelným rituálním sebemrskačstvím, řezáním do těla a podobným trýzněním dospělých, ale i dětí. Muslimští rodiče se snaží vštěpovat svým potomkům tento rituál od dětského věku.
Ašúra je svátek šíitských muslimů, teče krev při sebemrskačství ZDROJ:AP

reklama

Desítky tisíc šíitských muslimů v Karáčí v úterý sledovaly v ulicích tradiční ritály. Jsou spojeny se svatým dnem smutku připomínajícím smrt vnuka proroka Mohameda, vnuka Imama Husajna v roce 680 před naším letopočtem. Ašúra se opakuje každý rok v 10. den muslimského měsíce Muharram, prvního měsíce islámského kalendáře. Během tohoto měsíce pořádají šíitští muslimové setkání a smuteční průvody. Hlavní průvod se koná v den, kdy byl Husajn zabit v Karbale v dnešním Iráku.

V Karáčí byl průvod uskutečněn za přísných bezpečnostních opatření. Podél hlavní procesní trasy bylo nasazeno více než 7 000 ozbrojených policistů.

Podle agentury AP byly vypnuty kvůli bezpečnosti a eliminaci rizika případného teroristického útoku  v úterý i mobilní telefonní služby v několika velkých městech, včetně Karáčí.

reklama

reklama