VIDEO: Krvavý rituál sledovaly v Karáčí tisíce muslimů

Ašúra je svátek šíitských muslimů. Svátek, který je pro nemuslimy spojen s nepochopitelným rituálním sebemrskačstvím, řezáním do těla a podobným trýzněním dospělých, ale i dětí. Muslimští rodiče se snaží vštěpovat svým potomkům tento rituál od dětského věku.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ašúra je svátek šíitských muslimů, teče krev při sebemrskačství ZDROJ:AP

reklama

Desítky tisíc šíitských muslimů v Karáčí v úterý sledovaly v ulicích tradiční ritály. Jsou spojeny se svatým dnem smutku připomínajícím smrt vnuka proroka Mohameda, vnuka Imama Husajna v roce 680 před naším letopočtem. Ašúra se opakuje každý rok v 10. den muslimského měsíce Muharram, prvního měsíce islámského kalendáře. Během tohoto měsíce pořádají šíitští muslimové setkání a smuteční průvody. Hlavní průvod se koná v den, kdy byl Husajn zabit v Karbale v dnešním Iráku.

V Karáčí byl průvod uskutečněn za přísných bezpečnostních opatření. Podél hlavní procesní trasy bylo nasazeno více než 7 000 ozbrojených policistů.

Podle agentury AP byly vypnuty kvůli bezpečnosti a eliminaci rizika případného teroristického útoku  v úterý i mobilní telefonní služby v několika velkých městech, včetně Karáčí.

reklama

reklama