VIDEO: Lékárníci se bouří proti novému zákonu o léčivech: Co se jim nelíbí?

Českým lékárníkům se nelíbí novela zákona o léčivech, kterou připravuje ministerstvo zdravotnictví. Má zabránit výpadkům dodávek léků. Jaké změny navrhují, to se dozvíme od prezidenta České lékárnické komory Lubomíra Chudoby.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

VELKÉ ZPRÁVY: Lékárníci se bouří proti novému zákonu o léčivech

reklama

„Podle nás je novela zbytečná. Přinese lékárnám více administrativy a neřeší to základní, protože drtivá většina výpadků léčiv je způsobena tím, že výrobce nedodá potřebné množství do České republiky. Takže právě na to bychom se měli soustředit. A určitě by se měla zlepšit informační povinnost ze strany Státního ústavu pro kontrolu léčiv vůči lékárnám a lékařům ve smyslu moci se spolehnout na hlášení, když daný lék není, stejně jako na hlášení, kdy opět bude do ČR dovezen,“ říká prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!