VIDEO: Létající Brit překonal rekord na kole! Dosáhl rychlosti jako Porsche

Tohle rozhodně nikdy nezkoušejte! Neil Campbell je nejrychlejším mužem na kole v historii. Britský jezdec jel rychlostí 280 km/h.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Neil Campbell je nejrychlejším mužem na kole v historii ZDROJ:AP

reklama

Báječný muž na létajícím stroji – tak nazývají světová média tenhle výkon, který opět posunuje lidské hranice. Campbell vytvořil rekord na ranveji letiště Elvington. Na stroji vyrobeném na zakázku se nechal na speciální konstrukci táhnout za automobilem Porsche Cayenne, aby získal rychlost. Podívejte se na fascinující záběry agentury AP.

Pak už musel ujet 200 metrů vlastními silami, aby mu mohl být rekord uznán. Campbell, civilním povoláním architekt, zabrzdil i pomocí padáku a mohl se radovat. Rozhodčí totiž uznali oficiální údaj 174,3 mil za hodinu, tedy asi 280 kilometrů za hodinu.

Campbell tak překonal 24 let starý předchozí nejlepší mužský výkon Nizozemce Freda Rompelberga, který na solných pláních Bonneville v americkém Utahu dosáhl rychlosti 268,8 km/h.

Campbell ale není žádným nováčkem ve stanovování rekordů – loni překonal svůj vlastní evropský rekord a dosáhl rychlosti 239,8 km/h.

reklama

reklama