VIDEO: Lidská krutost: Žena pohodila postiženého psa na ulici a odjela pryč

Pobouření na sociálních sítích vyvolalo video z Brazílie, na kterém žena vyhodila z auta svého postiženého psa a odjela pryč. Zvíře, kterému chybí pření nohy, následně vyzvedl manžel ženy. Místo domů ho ale odvezl do útulku. Pár teď čelí podezření z týrání zvířat, nechtěný Tintin se těší na nové majitele.
Žena nechala postiženého psa na ulici
Žena nechala postiženého psa na ulici
@AleZ2016

reklama

Záběry bezpečnostních kamer ve městě Sao Leopoldo ukazují, jak žena vystupuje z bílého vozu. Z auta pak vyskočil jeden pes, druhého, viditelně postiženého, žena vytáhla z vozu sama. Zatímco zdravé zvíře žena následně zahnala zpět do auta, pejska bez předních nohou nechala na ulici a odjela. Před tím ještě postižené zvíře, které se evidentně chtělo vrátit zpět do vozu, velice nešetrně odhodila.

Podle brazilských médií se tak stalo přímo před budovou, kde pracuje ženin partner. Ten měl později nešťastné zvíře zahlédnout a vyzvednout. Místo domů ho ale odvezl do útulku. Tam tvrdil, že psa našel na ulici, uvedl pro brazilský kanál G1 ředitel místní organizace na ochranu zvířat Anderson Ribeiro.

Ribeiro dále uvedl, že kontaktoval ženu, která vlastní psa se stejným postižením. Ta ale uvedla, že její pes je doma. Ribeiro proto pojal podezření a kontaktoval policii. Ti brzy dohledali majitele,, kteří přiznali, že se Tintina chtěli zbavit. Podle Ribeira nyní čelí obvinění z týrání zvířat, za to jim v Brazílii hrozí trest tři měsíce až rok vězení a pokuta. 

Tintin teď v útulku čeká na nového majitele. Zájem už projevilo přibližně 20 lidí. Úřady slíbily, že upřednostní toho, kdo bude mít nejlepší dispozice pro speciální péči o postiženého pejska.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!