VIDEO: Lucemburskem se prohnalo tornádo, poškodilo mnoho domů

V pátek odpoledne řádilo tornádo v mezi městy Mascharage a Pétange. Silný vítr způsobil vážné škody a zranil devatenáct lidí. Kvůli poničeným domům teď musí lidé nocovat v nouzových přístřešcích.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lucemburskem se prohnalo tornádo (video zdroj: AP)

reklama

Vítr dosahoval rychlosti až 128 kilometrů za hodinu, strhával střechy, ničil celé domy a vyvracel stromy. Tornádo poškodilo i elektrické sloupy, takže se mnoho lidí ocitlo bez dodávek elektrické energie. Podle ČTK bylo poničeno až sto šedesát budov. Stromy padaly přes silnice a komunikace byly zaplaveny vodou. Lidem museli pomáhat záchranáři a hasiči.

Podle agentury AFP tornádo zasáhlo i Francii a Německo. V Jižní části Německa silné bouřky poničily domy a auta. Výstraha před nepřízní počasí stále trvá.

Vzdušný vír se objevil i v centru Amsterdamu, ale naštěstí nikoho nezranil. Server NITimes uvedl, že mohl vzniknout v důsledku mohutné bouře, která byla na severu Nizozemska. 

I v České republice jsou nebezpečná tornáda

Tornáda jsou u nás nehlídaná a nebezpečná. O některých odborníci dokonce ani neví

reklama

reklama