VIDEO: Lupička s pistolí v ruce přepadla prodejnu potravin na Liberecku. Poznáte ji?

Lupička s kachní chůzí a pistolí v ruce přepadla v úterý večer prodejnu potravin v Novém městě pod Smrkem na Liberecku. Loupež zachytila kamera.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lupička s kachní chůzí a pistolí v ruce přepadla prodejnu potravin

reklama

Za povšimnutí přitom nestojí jen pachatelka, po které policisté stále pátrají, ale i jedna z prodavaček. Zatímco lupička míří pistolí na její kolegyni a bere si od ní peníze do batohu, sleduje celé dění s ledovým klidem a dokonce pokračuje ve vytírání podlahy.

„Při loupeži naštěstí (pachatelka) nikomu neublížila, a to i díky tomu, že jí zaměstnankyně prodejny nekladly žádný odpor,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Není jasné, jestli pistole byla jen atrapa, nebo s ní lupička mohla opravdu ublížit. Jak by se zachovala v okamžiku, kdyby se prodavačky bránily nebo volaly o pomoc, také nikdo nedokáže odhadnout.

Žena s pistolí si z prodejny odnesla podle policistů větší obnos peněz. Přesnou částku z taktických důvodů sdělovat nechtějí. Z videa a z popisu od svědkyň dokázali zatím dát dohromady následující popis pachatelky: „Jedná se pravděpodobně o mladší ženu, vysokou přibližně 160 cm, střední postavy se silnějšími boky a výraznějším pozadím. Má světlejší vlasy délky mikáda, které si v době loupeže stáhla pod tmavou kšiltovku. Na obličeji měla nasazený respirátor. Oblečená byla do tmavé mikiny s kapucí,  a tu si přetáhla přes kšiltovou čepici. Dále měla na sobě tmavé kapsáčové kalhoty a na nohou tmavé boty. Mikina i kalhoty na ní trochu plandaly a byly zjevně o několik konfekčních velikostí větší, než její postava vyžaduje. Specifická je její chůze. Při ní se poměrně výrazně kolébá ze strany na stranu a připomíná takzvanou kachní chůzi. Mluví čistou češtinou bez cizího akcentu.“

Za zmínku určitě stojí i to, že žena sice překročila zákon, současně ale měla při vstupu do prodejny předpisově nasazenou ochranu úst a nosu a dokonce i gumové rukavice. Nakolik to bylo maskování a nakolik ochrana před nákazou koronavirem, těžko odhadnout.

Pokud ženu poznáváte, volejte linku 158 nebo naší Krimilinku.

Libor Tampier

reklama

reklama