VIDEO: Luxusní auta v plamenech. Žluté vesty ukázaly svoji odvrácenou tvář

Sobotní pochod žlutých vest Paříží už tradičně přinesl vypjatou atmosféru. Nechyběly srážky s policií, ale ani vandalismus ze strany některých účastníků protestu. Na sociálních sítích se objevila videa rozmlácených a zapálených luxusních vozů.
Žluté vesty zapalovaly v Paříži luxusní auta
Youtube/RT

reklama

Několik majitelů aut musí po včerejším pochodu hnutí žlutých vest sčítat škody. A že rozhodně nebudou malé. Videa umístěná na sociálních sítích zachytila hned několik případů, kdy část agresivních demonstrantů rozmlátila a následně zapálila několik luxusních vozů. Pravda, zlobě některých protestujících neuniklo ani pár „obyčejnějších“ aut nebo skútr.

 

 

 

Podle francouzských úřadů se sobotních protestů po celé zemi zúčastnilo přes 51 tisíc lidí, z toho přibližně čtyři tisíce demonstrantů pochodovaly  Paříží. O tom, že se jednalo o jeden z nejnásilnějších protestů od listopadu 2018, kdy se hnutí žlutých vest zformovalo, svědčí i hrůzné zranění jednoho z demonstrantů, který přišel o část ruky. Pařížská policie celkem zadržela 36 lidí, informoval server RT.

reklama

reklama