VIDEO: Mariňáci u břehů Srí Lanky zachraňovali slona. Z vody mu místy koukal jen chobot

Srílanské námořnictvo zachraňovalo tonoucího slona
Srílanské námořnictvo zachraňovalo tonoucího slona
AP

reklama

Srílanské námořnictvo má za sebou hodně neobvyklou záchrannou akci. V úterý dlouhých 12 hodin jeho příslušníci vytahovali z moře topícího se slona. Akce nakonec dobře dopadla a chobotnatec už má zase pevnou půdu pod nohama.

Tonoucího slona objevila 15 kilometrů od pobřeží hlídkující loď srílanského námořnictva. Okamžitě tak začala náročná záchranná akce, do které se zapojily i další lodě a potápěči. Těm se nakonec povedlo okolo vystresovaného zvířete ovázat lana. Lodě tak slona mohly opatrně dotáhnout zpátky na mělčinu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Záchrana slona na Srí Lance (zdroj: AP)

Také si kladete otázku, jak se několikatunové zvíře dostalo tak daleko od břehu? Podle mluvčího námořnictva tam slona nejspíše zanesl mořský proud, když neopatrně překonával nedalekou zátoku Kokkilai. „Sloni se tam často brodí nebo dokonce plavou, aby si zkrátili cestu,“ vysvětlil pro list Strait Times.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!