Video: Masivní lustr za téměř 5 milionů pověsili pod most ve Vancouveru. Pro některé je to pouhé plýtvání peněz

Umělecké dílo váží neuvěřitelných 3 400 kilogramů a je z nerezové oceli, LED světel a přesně 600 polyuretanových krystalů. Ty byly dokonce vyrobeny ve Washingtonu a dovezeny do Vancouveru přímo pro výrobu tohoto uměleckého lustru. Má ještě jednu specifickou vlastnost, a to, že se dvakrát denně otáčí podle slunce. Někteří místní obyvatelé se ale bouří, podle nich by se měly peníze využít spíše na pomoc bezdomovcům. Informovala o tom CNN.
Lustr ve Vancouveru (zdroj:CNN)

reklama

Nevyužitý městský prostor pod mostem Beach Avenue má konečně své uplatnění. Dvakrát denně se totiž rozzáří díky uměleckému kousku. Lustr v poledne a v devět hodin večer vždy klesne do nejnižšího možného bodu, začne se otáčet po dobu čtyř minut, zpomalí a následně se opět zvedne na své místo. „Je jedinečný svou složitostí a konstrukcí. Oproti jiným pouličním dílům je naprosto unikátní,“ uvedl Reid Shier, místní umělec, pro CNN.

Lustr z 18. století váží 3400 kilogramů a měří 7,8 x 4,3 metrů. Nese název Spinning a je podle umělců naprosto originální. Když byl projekt poprvé navržen, tak rozpočet činil 1,2 milionu dolarů. Po třech leteh výroby se ale cena, kvůli jeho složitosti detailů a potřebnému materiálu, vyšplhala na 4,8 milionů dolarů. To činí přesně 110 668 800.000 českých korun.

Negativní ohlasy

Na Twitteru vyšlo spoustu negativních ohlasů od obyvatel Vancouveru. „Je zřejmé, že 4,8 milionů dolarů se lépe utratí za lustr, než na pomoc drtivé populaci bezdomovců, které jsou v centru,“ uvedl jeden z obyvatelů.

Další z místních podotkl na svém účtu, že pod mostem žije opravdu hodně lidí bez domova. „Ale děkuji Bohu, že mají světlo ve výši 4 milionů dolarů. Je to plýtvaní peněz,“ napsal.

reklama

reklama