Video: Matka málem přišla o své dvě děti. Zběsilý řidič jim nedal přednost na přechodu

Stále nedostižený řidič málem připravil o život dvě děti i s jejich matkou. Před šestou ráno šla máma své děti doprovodit do školky a málem o ně přišla. I přes to, že policista ukazoval řidičům značku STOP, aby rodině auta u přechodu zastavila, jim řidič stejně přednost nedal. Scházelo jen pár kroků a celá situace mohla dopadnout tragicky. Informovala o tom CNN.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ohrožení chodců (zdroj: CNN)

reklama

V úterý ráno v Los Angeles zběsilý řidič prudce projel přes přechod. Situaci zaznamenala přední kamera u zastavujícího auta. „Bylo to hrozné. I na samotném strážníkovi bylo vidět, že je vyděšený. Nejhorší na tom je, že mohli všichni tři zemřít," uvedla k situaci svědkyně Blanca Morales. 

Policie vyhlásila pátrání po zeleném Mercedesu a jeho řidiči. Zatím se jim ho dopátrat nepodařilo. 

Ohrožení chodce v České republice

Každé porušení pravidel silničního provozu může být považováno za přestupek. Jedná se o zaviněné jednání, které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti. Navíc je vymezeno zákonem. „Od trestného činu se dopravní přestupek liší tím, že není projednáván soudem, ale obecním úřadem obce s rozšířenou působností,“ uvedl na svých stránkách server Dopravní právo

Pokud řidič neumožní, ohrozí, naruší nebo zapříčiní, že chodec nemůže bezpečně projít, jedná se o přestupek. Za tento přetupek může být řidiči vystavena pokuta od 2 500 až 5 000 korun. Pokud řidič spáchal podobný přestupek v posledních dvanácti měsích, musí mu být zakázano řídit na 1 až 6 měsíců. Vedle pokuty řidič dostane 4 trestné body. 

reklama

reklama