VIDEO: Merkelová se opět třásla! Už potřetí za tři týdny

Německou kancléřku Angelu Merkelovou na dnešním setkání s finským premiérem Anttim Rinnem znovu postihl třes. Za poslední tři týdny je to potřetí, co se šéfka německé vlády s touto indispozicí na veřejnosti potýkala. Podle agentury AP se poté na tiskové konferenci již usmívala a prohlásila, že je v pořádku a že není nutné si o ni dělat starosti.
Merkelová má opět zdravotní potíže ZDROJ: AP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ke zdravotním potížím došlo během uvítací ceremonie, když hrála hymna. Ze záběrů AP je patrné, že třes trval delší dobu. Podle svědků potíže trvaly asi dvě minuty a kancléřka si neustále překládala ruce, zřejmě aby získala nad tělem opět kontrolu.

„Je mi dobře, lidé o mě nemusí mít strach,“ odpověděla později na tiskové konferenci Merkelová na dotaz novinářky, jak se jí daří a že lidé o ni mají obavy. „Už jsem vám vysvětlila, že se vyrovnávám s dozvuky události při setkání s prezidentem Zelenským. Vypadá to, že to ještě není u konce, ale zlepšuje se to a s tím se prozatím musíme smířit,“ řekla kancléřka.

Opakovala se tak už potřetí situace z poloviny června. Tehdy se kancléřka s třesem potýkala při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Vysvětlila to dehydratací organismu a že jí pomohlo vypít několik sklenic vody. O zhruba týden později, při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové, se třes vrátil. 

Podle lékářů má být německá kancléřka v pořádku.

Reklama
Reklama