VIDEO: MeToo v přímém přenosu! Začíná proces s filmovým producentem Weinsteinem

Úvodními řečmi obžaloby a obhajoby dnes u newyorského soudu začíná proces s 67letým bývalým filmovým producentem Harveym Weinsteinem, který je obviněn ze sexuálního násilí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Harvey Weinstein

reklama

Weinstein trvá na své nevině, pokud jde o obvinění ze sexuálního napadení dvou žen, za něž je souzen. V případě usvědčení z nejzávažnějšího činu, násilného sexuálního útoku, mu hrozí až doživotní vězení.

Weinstein tvrdí, že všechny sexuální styky, které měl, se odehrály s oboustranným souhlasem. Od roku 2017 ho však obvinilo ze sexuálních útoků více než 80 žen včetně slavných hereček, jako jsou Salma Hayeková či Gwyneth Paltrowová. Podrobněji jsme o kauze psali zde:

Soud se bude zabývat pouze případem, který se týká dvou žen – jednu z nich podle prokuratury Weinstein v roce 2006 nutil k orálnímu sexu, druhou v roce 2013 znásilnil.

Dnes začínajícímu soudnímu projednávání předcházel 6. ledna výběr poroty. Její sestavování se rodilo obtížně, protože prokuratura obvinila obhajobu, že se úmyslně snaží z výběru vyloučit mladé ženy. Nakonec se obě strany sporu shodly na 12 porotcích a třech náhradnících v poměru osm mužů a sedm žen.

Skandál kolem filmaře, který býval považován za jednoho z nejmocnějších mužů Hollywoodu, stál před dvěma lety u zrodu kampaně MeToo. V ní se ženy na celém světě začaly veřejně svěřovat se svými negativními zkušenostmi se sexuálním obtěžováním a násilím.

 

CNN/ČTK

reklama

reklama