VIDEO: Migranti už vyskakují do moře a plavou na Lampedusu

Po 16 dnech na palubě španělské humanitární lodi nejméně čtyři migranti, kteří na sobě měli vesty, skočili do moře a v neděli se pokusili plavat na italský ostrov Lampedusa. Zoufalství na lodi Open Arms dosáhlo maxima. Hrozí nepokoje, varuje zakladatel Open Arms Oscar Camps.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Migranti už vyskakují do moře a plavou na Lampedusu. ZDROJ:AP

reklama

Několik členů posádky z lodi Open Arms se vrhlo do vody, aby zastavilo migranty a přivedlo je zpět na palubu. Agentura AP video zveřejnila. Podle posádky je těžké 107 zbývajícím migrantům vysvětlit, že jsou 800 metrů od ostrova, na který ale nemohou. 

Zakladatel Open Arms, Oscar Camps, tweetoval video, které natáčel na palubě lodi a ve kterém řekl: „Varovali jsme... tohle je neudržitelné.“

Španělská vláda v neděli nabídla humanitární lodi Open Arms, aby přistála ve španělském přístavu Algeciras. Loď však kvůli krizi na palubě odmítla, přístav ve Španělsku je podle mluvčí příliš daleko a cestující se musí vylodit ihned. 

reklama

reklama