VIDEO: Mladík se narodil s vrozenou vadou. Chybějící ruku si vyrábí ze světoznámé stavebnice

Devatenáctiletý španělský student bioinženýrství David Aguilar, který se kvůli vzácné genetické vadě narodil bez pravého předloktí, si vyrábí robotické protézy z kousků stavebnice Lego. O Davidovi informovala agentura Reuters.
David Aguilar
David Aguilar
Reprofoto: Great Big Story / youtube

reklama

David využívá už čtvrtý model barevné robotické paže vlastní výroby a jeho snem je navrhovat a vyrábět robotické končetiny, které budou cenově dostupné všem, kteří je potřebují.

Plastové kostičky stavebnice byly odmala jednou z jeho nejoblíbenějších hraček. První verzi umělé paže si sestavil v devíti letech a každý následující model měl lepší pohybovou schopnost než ty předešlé. 

Mezi ostatními se cítil nervózní

„Jako dítě jsem se mezi ostatními cítil velmi nervózní, protože jsem byl jiný, ale nezastavilo mě to v důvěře v mé sny,“ uvedl Aguilar, který pochází z Andory. „Chtěl jsem se vidět v zrcadle tak, jak vidím ostatní lidi, s oběma rukama.“

Nejnovější model sám označuje jako MK s odkazem na komiksového hrdinu Iron Mana a jeho obrněné obleky. Umělou ruku využívá mladík příležitostně, je totiž soběstačný i bez ní.

reklama

reklama