VIDEO: Muž, který měl pořezat Kvitovou, neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu

Radim Žondra, který měl zaútočit na tenistku Petru Kvitovou a pořezat ji, neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu. Nelíbil se mu trest dva a půl roku, který dostal v jiném procesu za to, že dal tip třem lupičům k brutálnímu přepadení. Právě na základě jeho tipu byl brutálně přepaden advokát v Lysicích na Blanensku. Lupiči jej spoutali, bili a domáhali se peněz. Muž jim vydal platební kartu s PIN kódem.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Žondra neuspěl s dovolání u Nejvyššího soudu

reklama

Žondra byl už dříve trestán jako člen gangu, který přepadával seniory na Brněnsku, Prostějovsku, Hodonínsku, Vsetínsku, Olomoucku a Šumpersku. V roce 2012 za to dostal 7,5 roku vězení. Po odpykání části trestu byl podmínečně propuštěn, a právě v době, kdy byl ještě v podmínce, poskytl lupičům tip.

V jiném samostatném řízení se pak Žondra zodpovídá i z napadení tenistky Kvitové z prosince 2016. Útok se stal v bytě Kvitové v Prostějově. Pachatel jí pořezal levou ruku, ve které tenistka drží raketu. Sportovkyně se musela podrobit komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů.

Krajský soud v Brně Žondrovi nepravomocně vyměřil osm let vězení za těžké ublížení na zdraví a porušení domovní svobody. Žondra ale vinu od začátku popírá. Proti rozsudku se tak odvolal jak obžalovaný, tak i státní zastupitelství, které navrhovalo potrestat Žondru za vydírání s přísnější sazbou. O tom bude Vrchní soud v Olomouci teprve rozhodovat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!