VIDEO: Muž, který se měl zapálit u divadla, zemřel v nemocnici

Muž, který se měl loni v listopadu zapálit mezi lidmi u pardubického divadla, zemřel v nemocnici po dvou měsících intenzivní hospitalizace. Vyšetřování případu stále probíhá, motiv činu ale zřejmě zůstane pro kriminalisty navždy záhadou. Spekuluje se nejvíce o sebevraždě.
Zapálený muž zemřel

reklama

Loňský začátek listopadu. Centrum Pardubic. Hasiči spolu se záchranáři poskytují první pomoc vážně zraněnému muži, kterého chvíli předtím pohltily plameny. Ještě před jejich příjezdem muže hasili kolemjdoucí. Popáleniny měl na více než 60 % těla. Dnes nemocnice potvrdila, že muž zraněním podlehl. Zřejmě nikdy se tak vyšetřovatelé nedozví motiv činu, protože muž byl po celou dobu hospitalizace v umělém spánku a nebylo ho tak možné vyslechnout.

Uhořelý muž z Pardubic

VIDEO: Muž se polil hořlavinou před divadlem a zapálil

Svědci před divadlem tehdy tvrdili, že se muž polil a zapálil ve chvíli, kdy v divadle končilo představení pro děti s rodiči a řada z nich právě vycházela ven. Hořící muž se rozběhl i proti nim. Jeden ze svědků se ho pokusil zastavit, srazil ho na zem a hasil ho oblečením.

Policisté k případu v současnosti potvrdili pouze to že muž si asi půl litru benzínu koupil na jedné z pardubických čerpacích stanic sám. V tuto chvíli dál probíhá prověřování celé události. Tragický případ ale bude s největší pravděpodobností odložen a skutečný motiv činu muže zůstane navždy záhadou.

reklama

reklama