VIDEO: Muž má po zákroku policistů na vinobraní zlomený nos. Všemu přihlížely jeho děti

Velký rozruch vyvolal drsný zákrok policistů proti muži na vinobraní v Mělníku. Skončil se zlomeným nosem a incidentu navíc přihlížely jeho děti. Policisté ho měli zpacifikovat proto, že nereagoval na jejich výzvy. Zásah policistů natočila manželka zadrženého muže a případem se už zabývá i Generální inspekce bezpečnostních sborů.
Konflikt na mělnickém vinobraní (zdroj: Facebook/Renata Rohelová)

Co předcházelo zadržení muže, není zcela jasné. Na videu je totiž zachycen až zákrok policistů. Ten se měl odehrát v sobotu večer, kdy šla rodina z mělnického Vinobraní.

„Mával jsem na dítě, které šlo z města z toho vinobraní, a mával jsem na něj, jako tady jsme, že jsme spolu telefonovali. Dítě mě nevidělo, tak jsem tam na něj volal a přitom zastavila hlídka policie. Hlídka policie na mě byla hrubá, sprostá, že jsem opilý, ať vypadnu ze silnice. Já jsem neuposlechl jejich výzvy, načež policie vyskočila z auta a srazili mě na zem,“ popsal naší redakci Tomáš Maršík svoji verzi událostí.

„Muž se pohyboval na komunikaci, nereagoval na upozornění policistů, nereagoval ani na několik jejich výzev k opuštění komunikace, proto policisté přistoupili k použití donucovacích prostředků,“ vysvětlila důvod zákroku mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

Muže policisté odvezli na služebnu, nakonec ale skončil v nemocnici. „Tam mě vyšetřili a udělali rentgeny. Zjistili, že mám zlomený nos, že mám otevřenou zlomeninu. Napsali mi to do zprávy a je tam, že mě tam nemají dál držet, že to nedoporučují.“

Lékařská zpráva z mělnické nemocnice
Lékařská zpráva z mělnické nemocnice

Přesto, jak sám říká, musel v policejní cele zůstat ještě další tři hodiny. Nakonec si ho na služebně vyzvedla manželka. Policisté se vzhledem k probíhajícímu vyšetřování k případu více nevyjádřili.

Případem se tak po jeho stížnosti začal zabývat odbor vnitřní kontroly policie, vyšetřování pak převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů.

reklama