VIDEO: Muž na Karlovarsku střílel ostře nabitou zbraní po lidech

Velká tragédie se málem odehrála v baru na Karlovarsku. Opilý muž tam vypálil šest ran z legálně držené pistole, barmana přitom minul jen o několik centimetrů. Zbraní ohrožoval i dva další hosty v podniku. Důvod střelby, kterou zachytila bezpečnostní kamera, je přitom zarážející.
Střelce v baru zachytily kamery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obyčejný večer se v jednom z barů na Karlovarsku změnil v úterý po půlnoci v pořádné drama. K hostům v baru přisedl 43letý muž. Podle obsluhy si objednal pivo a sklenku tvrdého alkoholu, pak si zapálil cigaretu. Poté, co ho barman požádal, aby šel kouřit ven, udělal muž něco nepochopitelného.

Podnapilý muž vytáhl z kapsy pistoli. Nikdo v podniku nečekal, že by muž zbraň opravdu použil. V tom se ale mýlili. Muž zamířil na barmana a vystřelil. Ze záznamu je přitom patrné, že kulka barmana minula opravdu jen těsně.

„Nejdřív jsem si myslel, že má nějakou plynovku… Když potom vystřelil podruhé, tak mi rozbil sklo. Potom jsem si vlastně uvědomil, že má ostrý,“ vylíčil pro TV Prima napadený barman.

Střílel po ochrance a ohrožoval hosty

Útočník pak svoji pozornost upřel na druhou stranu restaurace, tam střílel po ochrance, dvě rány vypálil také nahoru, do míst, kde jsou bezpečnostní kamery. Později se skutečně potvrdilo, že muž střílel z pistole ráže 7x65 milimetrů ostrými náboji.

Barmanovi se společně s ochrankou podařilo zavolat policisty. Muž mezitím uvnitř ohrožoval nabitou zbraní další hosty. Jednomu z nich se nakonec podařilo muži pistoli vzít a přivolaná zásahová jednotka útočníka zpacifikovala.

Policisté následně třiačtyřicetiletého muže obvinili ze spáchání zločinu vydírání a přečinu výtržnictví. Za to mu hrozí až osm let vězení.

Incident tak připomněl tragédii v Uherském Brodě. V únoru 2015 tam v restauraci Družba místní obyvatel Zdeněk Kovář zastřelil osm lidí. Poté obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu.

Reklama
Reklama