VIDEO: Muž uvíznul v řece, pomoc mu museli strážníci

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Muž uvízl v řece, pomohli strážníci

reklama

Oblečený muž koupající se ve čtvrtek odpoledne ve Svratce poblíž mostu ve Vídeňské ulici v Brně nereagoval na volání ženy, která o něj měla starost. Obrátila se proto na pracovníky operačního střediska městské policie a místo jim popsala.

Strážníci se k říčnímu korytu vydali po cyklostezce a čtyřiačtyřicetiletého muže zastihli zrovna když se skláněl nad vodní hladinou. I jejich volání nejprve ignoroval, nakonec se jim ale podařilo přilákat jeho pozornost.

Muž neuměl plavat a byl pod vlivem alkoholu

Komunikace s ním byla složitá, hlídce přišel zmatený a nedokázal příliš koordinovat své pohyby. Prozradil jí, že se do vody spustil z víc než 2 metry vysokého břehu. Zpátky se ale už nedostal. Dodal také, že je pod vlivem alkoholu a neumí plavat.

Voda mu v tu chvíli naštěstí dosahovala jen do půli lýtek. Hlídka požádala přes vysílačku kolegy z pořádkové jednotky o pomoc a ti za pár minut dorazili i s žebříkem. Společně muže dostali ven z řeky a přesvědčili se, že nepotřebuje lékařskou pomoc.

reklama

reklama