Video: Muže vyděsily šílené zvuky a rány během plavby kajakem

Rod Guynn si užíval plavbu v kajaku po řece Florida river v parku Silver Spring, když ho vyděsily řvoucí opice. Makakové začali skákat z větví stromů přímo do řeky a plavat. Rod Guynn uvedl CNN, že je to neuvěřitelný zážitek.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Opice skáčou do řeky

reklama

Rod si užíval klidnou plavbu po řece a vtom uslyšel nepříjemný zvuk a vrčení. Zpozornil a pro jistotu zastavil, aby zjistil, co se děje. Ze stromů začaly skákat opice a šíleně řvát. Velké samice nutily ke skoku ze stromů i svá mláďata. Pak v řece plavaly a snažily se dostat na druhou stranu.  

Problém přemnožení

Ve státním parku Silver Spring žijí stovky primátů Makak Rhesus. Podle odborníků jsou opice přemnožené a přenášejí virus herpes. Ten se může přenést i na člověka. Celosvětově bylo zdokumentováno 50 případů, které byly známy právě přenosem z floridského makaka na člověka. Úředníci parku uvedli, že by chtěli makaky eliminovat. Studie totiž odhaduje, že by se populace opic mohla do roku 2022 zdvojnásobit.

reklama

reklama