VIDEO: Muži, kteří napadli poslance Dominika Feriho, se zřejmě vyhnou soudu

Útočníci, kteří v dubnu při koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku napadli poslance TOP09 Dominika Feriho, se patrně vyhnou soudu. Žalobce podmíněně odložil jejich potrestání. Státní zástupce Tomáš Pindur stanovil zkušební dobu na 15 měsíců.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Útočníci na Dominika Feriho se možná vyhnou soudu

reklama

Pindur dnes oznámil, že podmíněně odkládá podání návrhu na jejich trest. Po uplynutí zkušební doby 15 měsíců se bude rozhodovat, zda se pachatelé ‚‚osvědčili‘‘. Ačkoli hrozily mužům původně až 3 roky odnětí svobody, poslanec TOP09 tvrdí, že rozhodnutí je dostačující a proti verdiktu stížnost podávat neplánuje. Rasový záměr se podle všeho nepotvrdil. ‚‚To rozhodnutí padlo tak, protože byly splněny všechny zákonné předpoklady, mezi které mimo jiné patří doznání, náhrada škody, dosavadní bezúhonnost,‘‘ uvedl státní zástupce Tomáš Pindur.

Sám Feri tvrdí, že se tehdy s muži nebavil a neprovokoval je. Předtím je nikdy neviděl. V celém incidentu hrál nejspíše primární roli alkohol. Na druhou stranu, násilí na někom, kdo reprezentuje politický názor, dle poslance není v pořádku.

Dominik Feri byl napaden 21. dubna při koštu vín. Politik utrpěl několik ran pěstí do hlavy a řeznou ránu na zádech. Poslance pak zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice v Uherském Hradišti. ‚‚Jedu do Hradiště, saniťáci si to nenechali vymluvit. Dostal jsem pár ran do hlavy a není mi nejlíp, tak pro jistotu,‘‘ napsal tehdy na svém twitterovém účtu. Později dodal, že mu lékaři řeznou ránu na zádech zašili a je tak již v pořádku.

Ilustrační foto: Ladislav Jakl

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Po napadení Feriho se strhla lavina a demokracie se otřásala! Když napadli Jakla tak… poprašek. Spíš, aby se neřeklo

reklama

reklama