VIDEO: Na 150 kilometrech dálnic začal platit zákaz předjíždění pro kamiony

Na téměř 150 kilometrech našich dálnic začal až do konce dubna platit zákaz předjíždění pro kamiony. Opatření se nově týká celkem jedenácti úseků.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kamion byl v protisměru

reklama

Mezi úseky, kde kamiony nemůžou předjíždět, je například dálnice D1 u Brna, D5, D8 a D11 nedaleko Prahy. Řidiče na omezení, které platí denně od šesté hodiny ráno do desáté večer, upozorňuje více než 130 nově umístěných dopravních značek.

Zákaz předjíždění pro kamiony na vytypovaných úsecích má za cíl hlavně pomoci plynulosti provozu. Policisté upozorňují, že pokud v místech, kde je zákaz předjíždění, spatří dva kamiony vedle sebe, budou nekompromisní.

Už o víkendu totiž přistihli několik řidičů kamiónů, kteří zákazové značky nerespektovali. Za to jim přitom v krajním případě hrozí zákaz činnosti až na jeden rok.

reklama

reklama