VIDEO: Na Labe se spouštěl obří tanker

Stovky lidí si dnes v Lovosicích nenechaly ujít unikátní podívanou. V tamní loděnici na vodu spouštěli obří říční tanker, jednu z největších lodí vyrobenou u nás v posledních letech. Byla to dlouho připravovaná a pečlivě vypočítaná operace, která se nakonec povedla.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Unikátní podívaná v Lovosicích

reklama

Lovosická loděnice je jedním z posledních míst v Česku, kde se ještě vyrábějí plavidla těchto rozměrů. Momentálně má firma zakázku na sérii podobných lodí. Vyrábět je bude ještě minimálně tři roky.

Kdo by si chtěl loď prohlédnout, má šanci. V Lovosicích bude kotvit ještě několik dní. Sama totiž plout nemůže, potřebnou technologii namontuje v cílové zemi, tedy v Nizozemsku, další firma. Tanker musí po proudu odtáhnout remorkér německé firmy, který si objednal budoucí majitel lodi. Tažná loď ale momentálně uvízla u Drážďan, kde je hladina vody příliš nízká.

Poslechněte si manažery lovosické loděnice, kteří přidávají další zajímavá fakta, a prohlédněte si, jak se samotné spouštění povedlo.

reklama

reklama