VIDEO: Nedopřáli mu minutu ticha za oběti teroru. Španělský plavec ji tak držel během závodu

Španělský plavec držel minutu ticha navzdory neochotě pořadatelů
Španělský plavec držel minutu ticha navzdory neochotě pořadatelů
Twitter/CLUB NATACION CADIZ

reklama

Velmi silné gesto předvedl španělský plavec Fernando Álvarez během veteránského mistrovství světa v Budapešti. Poté, co pořadatelé odmítli jeho žádost o minutu ticha za oběti teroristických útoků v Katalánsku, udělal si jí sám. Zatímco ostatní plavci vyrazili na trať, zůstal Álvarez stát ještě minutu na svém bloku.

Vypadalo to, jako by zamrzl na místě. Když totiž zazněl zvukový signál, který odstartoval rozplavbu na 200 metrů prsa, všichni závodníci naskákali do vody. Všichni až na jednoho – španělského plaveckého veterána Fernanda Álvareze. Ten se do závodu zapojil až minutu po začátku, tedy v době, kdy už většina závodníků byla přibližně v polovině trati.

Álvarez tímto svérázným způsobem uctil památku 15 obětí, které minulý týden v Barceloně a Cambrilsu připravili o život teroristé. Pro deník El Espanol následně uvedl, že se s žádostí o minutu ticha obrátil na pořadatele několik dnů před závodem, odpovědi se prý ale nedočkal. Zkusil to tedy ještě v den závodu přímo u ředitele šampionátu. Ten mu ale řekl, že kvůli nabitému programu nemůže ztratit ani minutu.

Španělský plavec se proto rozhodl, že hold obětem vzdá sám, a to i na úkor umístění. „Tak jsem začal o minutu později, ale vůbec mi to nevadilo. Byl to lepší pocit, než kdybych vyhrál všechny zlaté medaile světa,“ řekl Álvarez novinářům.

Španělský plavec Fernando Álvarez je oslavován jako hrdina
Autor: Facebook/Club Natacion Cadiz Španělský plavec Fernando Álvarez je oslavován jako hrdina

To, že Álvarez skončil poslední, nevadilo ani jeho plaveckému klubu z města Cadiz, odkud plavec pochází. „Je skvělým příkladem pro naše plavce. Všichni jsme na něj ohromně hrdí. Gratulujeme mu za to, jaký je člověk. Pro nás je to vítěz,“ uvedl klub ve svém prohlášení.  Álvareze oslavují také lidé na sociálních sítích, kde se záznam závodu rychle šíří.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!