VIDEO: Nejtvrdší armádní výcvik úspěšně dokončilo pět vojáků!

Dlouhé přesuny, nedostatek jídla i spánku, psychické i fyzické vyčerpání - nejen to museli zvládnout absolventi nejtvrdšího bojového výcviku Armády České republiky - tzv. Komanda. Dokončilo ho pouze pět vojáků ze šestnácti. Absolventi se z Vyškova, kde elitní kurz probíhal, vrátili předevčírem a dnes převzali ocenění.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Armáda

reklama

Celý kurz trval pět týdnů - podle slov nejlepšího absolventa ztratí každý na začátku svou identitu, je zkrátka jen číslo. Nejdříve se učí přípravu různých léček, seskoky do vody, ostré trhání. Na konci čeká vojáky ještě přezkoušení z výcviku. Když dopadne úspěšně, získají doporučení pro velení speciálním jednotkám. Letos splnilo limity pět mužů. Ocenění převzali z rukou náčelníka Generálního štábu Aleše Opaty. 

Slavnostní akt probíhal v kryptě kostela svatého Cyrila a Metoděje, který je Národním památníkem hrdinů heydrichiády. Ocenění pro nejúspěšnějšího absolventa podzimního výcviku získal četař Adam Palacký.

reklama

reklama