VIDEO: Nejznámější ztracený chlapec v Česku: Soud dal matce Jana Nejedlého za pravdu

Případ Honzíka Nejedlého, asi nejznámějšího pohřešovaného chlapce, který se před více než dvaceti lety ztratil beze stopy v Praze - Podolí, dnes projednával Ústavní soud. Na něj se obrátila chlapcova matka. Ta si stěžovala na to, že jí policie nechce umožnit nahlédnout do vyšetřovacího spisu a ona tak nemá šanci zjistit, co vše kriminalisté udělali pro to, aby jejího syna našli. A Ústavní soud jí dal za pravdu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ústavní soud řešil případ Jana Nejedlého

reklama

Podle soudu policie chybovala. Přikázal, aby se matka mohla dostat k obsahu spisu. Žák třetí třídy, tehdy devítiletý Honzík Nejedlý, odešel v lednu roku 1998 ke kamarádovi, který bydlel ve stejné ulici. Jediným svědkem, který ho od té doby viděl, byl rodinný lékař, který se s ním pozdravil na ulici. Chlapcův spolužák nebyl v osudný den vůbec doma. Veškeré pátrání policie i rodičů bylo od té doby marné, školák se domů už nikdy nevrátil. ,,Budeme žádat znovu o nahlédnutí do spisu a doufám, že orgány činné v trestním řízení tentokrát budou ctít nález Ústavního soudu," vyjadřuje se k případu advokátka maminky Jana Nejedlého, Tereza Kubalíková.

V den, kdy byl Honzík spatřen naposledy, prosil matku, aby ho pustila ke kamarádovi na počítač. Jeho tehdy čtyřletá sestra Adéla chtěla jít s ním. Matka to ale dovolila pouze chlapci. Od toho momentu chlapce nikdy nikdo neviděl. Za nalezení Honzy nabízela matka nejprve 100 tisíc korun. Pak se částka zvedla na 1 milion. Ani to však nepomohlo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!