VIDEO: Nelichotivé prvenství si připsaly školy v Ústeckém kraji. Vedou v záškoláctví

Nelichotivé prvenství si připsaly školy v Ústeckém kraji. Podle statistik České školní inspekce jsou celorepublikově na prvním místě v počtu omluvených a neomluvených hodin u žáků základních a středních odborných škol.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V záškoláctví vede Ústecký kraj

reklama

Příčinou je podle odborníků sociální skladba obyvatelstva, starostové zase vidí problém v chybějící legislativě. Podle statistik zamešká za školní rok jeden žák základní školy v Ústeckém kraji průměrně 104 hodin, student na střední odborné škole až 200 hodin. Školy v Ústeckém kraji drží rekord i v počtu neomluvených hodin.  

Žák základní školy má v průměru dvě neomluvené hodiny ročně, student střední kolem patnácti. Příliš vysoká absence přitom může mít pro rodiče trestněprávní důsledky, policie podobné případ šetří jako trestný čin ohrožení mravní výchovy mládeže.

reklama

reklama