VIDEO: Nemocnice ve Frýdlantu se nezavře!

Ne každou malou nemocnici musí nutně stihnout stejný osud jako tu v Rumburku. Nemocnici ve Frýdlantu na Liberecku se včasnou intervencí Libereckého kraje podařilo zachránit. Daňové poplatníky to bude stát desítky milionů korun, podle krajských i místních politiků je to ale přijatelná cena za zachování základní úrovně akutní péče ve výběžku, který je zejména v zimě obtížně dostupný.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nemocnice ve Frýdlantu zůstane v provozu

reklama

Budovy nemocnice ve Frýdlantu patří městu, provozovatelem byla soukromá firma. Ta se ale soustředila především na rentabilní obory a nevýdělečnou péči omezovala. Navíc bojovala s odchodem lékařů, které se na malém městě nedařilo udržet. Výsledkem bylo zavíraní řady oddělení, během několika let skončila například vyhlášená porodnice nebo interna. Pověsti nemocnice navíc nepřidal skandál s hromadnou otravou krve pacientů na sklonku loňského roku. Příčiny stále vyšetřuje policie, která ještě nedostala komplexní znalecký posudek. 

Liberecký kraj se rozhodl nemocnici zachránit. Bývalému provozovateli zaplatil osm a půl milionu korun odstupné a teď pomalu počítá miliony, které bude nutné investovat. Město Frýdlant se zavázalo, že během několika let vloží téměř čtyřicet milionů do chátrajích budov. Krajská nemocnice Liberec, akciová společnost vlastněná z většiny Libereckým krajem, pak bude muset investovat do přístrojového vybavení a zřejmě i do platů zdravotníků, aby odsud dále neutíkali. 

Pacienti by zásadní změnu měli pocítit už po prázdninách, po roce by tu opět měla začít sloužit nepřetržitá lékařská pohotovost. 

reklama

reklama