VIDEO: Nesmělé plavecké začátky tygřích mláďat z pražské zoo

Mláďata kriticky ohroženého druhu tygra malajského, která se v pražské zoo narodila začátkem loňského října, povyrostla už natolik, že se jim chovatelé odvážili ve výběhu napustit vodní příkop. Zatímco Bulan začal brzo plavat, Wanita ho zpočátku tahala na břeh.
Tygří mláďata z pražské zoo se učí plavat
facebook.com/zoopraha

reklama

Návštěvníci pražské zoo mohou v příštích dnech pozorovat poněkud nesmělé plavecké začátky tygřích mláďat. „Wanita a Bulan už povyrostli natolik, že jsme se rozhodli jim napustit vodní příkop. Novinku ve výběhu malí tygři malajští přijali s opatrným zájmem,“ uvedla mluvčí zoo Lenka Pastorčáková.

Jako první se s vodou začal seznamovat Bulan, který si v příkopu už i několikrát zaplaval. Wanita, která je většinou více průbojnější, byla k novince více nedůvěřivá. „Wanita si dávala více na čas, zpočátku se dokonce pokoušela tahat bratra na břeh, ale nakonec se osmělila i ona,” upřesnila.

Šestiletá lachtaní samice Luna rozšířila zlínskou skupinu

Zlínská zoo má nový přírůstek! Luna rozšířila tamní skupinu lachtanů hřivnatých

Tygr malajský patří mezi kriticky ohrožené druhy

Mláďata kriticky ohroženého tygra malajského se narodila v začátkem loňského října. Dvojčata se narodila jedenáctileté samici Banye a o rok mladšímu samci Johannovi. První potomky měl pár v loňském březnu, ale odchov se nezdařil, jelikož mláďata byla příliš malá a Banya byla nezkušená prvorodička. 

V Evropě žije pouze 17 dospělých tygrů malajských a odchovy se doposud mohly pyšnit jen dvě zoo. Navíc poslední úspěch se datuje do roku 2013. Ve volné přírodě se počet dospělých jedinců tohoto poddruhu odhaduje na 250 až 340.

reklama

reklama