VIDEO: Neuvěřitelná podívaná! Padající meteorit rozzářil oblohu v Číně. Kus vesmírného balvanu zasáhl střechu domu

Scéna jako z katastrofického filmu se naskytl obyvatelům Číny. Padající meteorit tam doslova ozářil oblohu. Podívaná se ale neobešla bez následků. Část meteoritu totiž zasáhla i dům v čínské provincii Jün-nan. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Informace přinesl server Daily Mail.
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Obyvatelé jihozápadní Číny byli doslova omráčeni září, která v pátek rozzářila noční oblohu v provincii Jün-nan. Právě tam totiž v pátek chvíli před 22. hodinou místního času spadl meteorit. Místní občané pořídili hned několik záběrů hořícího vesmírného tělesa, který nečekaně vstoupil do zemské atmosféry.

Unikátní podívaná se však neobešla bez následků. Poté co se meteorit roztříštil na několik částí, jeden kus zasáhl dům pana Yana. „Slyšel jsem hlasitý zvuk, skoro to znělo jako letadlo. Celá obloha zářila,“ popisoval Yan.

Po chvíli uslyšel, jak něco zasáhlo střechu jeho domu. Kromě zničených střešních tašek se ale naštěstí nikomu nic nestalo. Odborníci zjistili, že se jedná o takzvaný chondrit, což je druh kamenného meteoritu, který vznikl nahromaděním prachu mateřské mlhoviny. Jde o tzv. kosmický sediment.

„Tento kus meteoritu je ve velmi dobrém stavu, což je vzácné. Bude mít velkou hodnotu pro výzkum,“ řekl na adresu nalezeného „vesmírného kamene“ inženýr z pekingského planetária Zhang Baolin. Podle něj se v takové kvalitě objeví meteorit maximálně jednou ročně.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!