VIDEO: Nevidomou ženu nepustili do autobusu kvůli asistenčnímu psu!

Nevidomou ženu, která chtěla cestovat s asistenčním psem, nepustil do autobusu, a to i přesto, že měla platný cestovní doklad. Stevard argumentoval tím, že pes do autobusu nesmí a bylo mu prý jedno, že se jedná o vodicího psa. Nepomohly ani přímluvy ostatních a autobus nakonec odjel bez ní.
Rozhovor s poškozenou paní

Paní Tlustá je od narození slepá a při chůzi po měste jí pomáhá asistenční pes Casper. Včera potřebovala narychlo odjet do Jihlavy i se svou dcerou, která má jen zbytky zraku. Když kupovaly jízdenky, nečekaly nejmenší problém.

Potíže ovšem nastaly, a to ve chvíli, když ženy chtěly nastoupit do autobusu. Stevard je prý nechtěl dovnitř pustit právě kvůli tomu, že s sebou mají psa. Podle slov ženy začal stevard tvrdit, že Flixbus psy zásadně nevozí. 

A ani samotná společnost Flixbus ženě omluvu neposkytla - podle jejího vyjádření musí cestující asistenčního psa nahlásit minimálně 36 hodin dopředu. Podle SONS - Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých - ovšem přepravní podmínky nejsou to hlavní. Předpis říká, že dopravce je povinen přepravit nevidomou osobu s jejím psem za každých okolností. 

Rozhovor s Lukášem Drcmánkem
Rozhovor s Lukášem Drcmánkem

Zoufalé ženě nakonec pomohla ostraha nádraží, aby jí přepravní společnost vrátilla jízdné a našla náhradní autobus. Paní Tlusté teď nezbývá než doufat, že se nic podobného už nebude opakovat. 

reklama