VIDEO: Nový primátor Jablonce chce pracovat

Dva miliony korun za služby, ke kterým neexistuje smlouva. Takovou částku teď město Jablonec zaplatí firmě dnes už bývalého primátora Milana Kroupy za provozování datových služeb pro kamerový systém městské policie.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jiří Čeřovský, primátor města Jablonce nad Nisou komentuje zvoleni

reklama

Podle vedení města výhodný obchod, podle opozice krok na hranici trestného činu. V kauze, která Milana Kroupu stála křeslo primátora, už padlo druhé trestní oznámení. Televizi Prima to potvrdil opoziční zastupitel z České pirátské strany Jakub Chuchlík.

Kauza se táhne už několik let. Firma bývalého primátora poskytuje datové služby pro  kamerový systém městské policie. Jak k tomu došlo, to dnes nikdo nedokáže přesně vysvětlit, v každém případě žádná smluva mezi městem a touto firmou neexistuje. Bývalý primátor Kroupa tvrdí, že se s městem snažil dlouho dohodnout na ceně a zaplacení, ale bez úspěchu. Jednání prý přitom začala ještě předtím, než byl zvolen zastupitelem a později i hlavou města. Jako primátor a majitel firmy současně pak peníze po městu požadoval dál, střet zájmů ale neustál a nakonec o křeslo primátora přišel.

Nové vedení radnice se teď snaží problém jednou provždy vyřešit. Opozici se ale nelíbí, že chce město platit. Tvrdí, že když neexistuje smlouva, není jasné, jestli by město vůbec mělo nějaké peníze firmě posílat a pokud ano, tak kolik. Jediným řešením je podle opozičníků soudní spor, tomu se ale chce nové vedení radnice vyhnout. Primátor tvrdí, že smlouva o narovnání s firmou jeho předchůdce je pro město výhodnější. 

Vzhledem k tomu, že provoz kamerového systému je na exprimátorově firmě závislý, navrhuje navíc vedení města, aby s ní magistrát uzavřel smlouvu na další čtyři roky. Za kolik a za jakých podmínek, to prý upřesní audit, který má být hotový do konce listopadu. Už teď je jisté, že až primátor s návrhem smlouvy před zastupitele předstoupí, opět vzplanou emoce jako dnes. 

reklama

reklama