VIDEO: Obušek, slzný plyn a taser udělaly z agresora živou pochodeň. Policisté prý nepochybili

Na veřejnost se tento týden dostalo video zásahu francouzských policistů z roku 2013. Na něm se strážci pořádku snaží zpacifikovat agresivního muže. V jednu chvíli použijí také slzný plyn. Ten ale záhadně vzplane a muž se tak rázem ocitne v plamenech. Záznam z kamery umístěné na těle strážníka se nyní rychle šíří po sociálních sítích.
ilustrační foto
ilustrační foto
Youtube/Nonpartisan Media

reklama

Nejsou zcela jasné veškeré okolnosti zásahu, z videa je však patrné, že se policisté snaží uklidnit viditelně rozrušeného muže bez trička, který má jednu ruku od krve. Jenže ten na výzvy policistů nereaguje a začíná být agresivní.

Jeden z policistů tak vytáhl obušek a začal podivně se chovajícího muže bít do nohou, zatímco jiní dva policisté použijí slzný plyn a elektrický paralyzér ve shodný okamžik. Tato kombinace ale způsobila, že se muž okamžitě ocitl v plamenech. Policisté ho následně povalili na zem, kde se jim hořícího agresora podařilo uhasit. 

Ačkoliv muž na videu zoufale křičí, že umírá, ve skutečnosti podle policejního mluvčího neutrpěl žádné vážné zranění. Mluvčí pro kanál LCI news také uvedl, že bylo nařízeno vnitřní vyšetřování. To prý ale neodhalilo žádné pochybení a nikdo ze zasahujících policistů tak potrestán nebyl.

Francouzská policie získala v rámci nového protiteroristického zákona větší pravomoci. V posledních letech ale čelila obviněním z použití nepřiměřené síly či obtěžování. V Paříži se pak proti údajnému policejnímu násilí několikrát protestovalo. Poněkud úsměvně pak působí například jeden protidrogový zásah na západě země. Toho se podle serveru RT zúčastnilo 24 policistů a dva speciálně vycvičení psi. Výsledkem razie bylo sedm zabavených gramů konopí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!