VIDEO: Obyvatelé švédské Uppsaly si ze zatopeného nádraží udělali aquapark

Hodně překvapení museli být lidé, kteří se v neděli ocitli na hlavním vlakovém nádraží ve švédském městě Uppsala. Přívalové deště totiž způsobily, že se část nádraží ve čtvrtém největším švédském městě ocitla pod vodou. Někteří místní se navíc rozhodli, že této netradiční situace využijí k letním radovánkám, a tak byly na jindy rušném nádraží k vidění opravdu bizarní scény.
Vodní radovánky na nádraží v Uppsale
Facebook/Sarah Thorén

reklama

Po nezvyklé silné a dlouhé vlně veder, kterou ve Švédsku doprovázely i lesní požáry, přišel v neděli úplně opačný problém – silné přívalové deště. Například v Uppsale se obyvatelé potýkali s lokálními povodněmi. Voda zcela zatopila i některé části místního vlakového nádraží. Zatímco někteří cestující z toho nebyli příliš nadšení, jiní obyvatelé se rozhodli, že této situace využijí k netradičním radovánkám.

Na zaplaveném nádraží se tak objevili nadšenci v plavkách, k vidění byly i nafukovací sedátka, šnorchly, ploutve nebo stříkací pistolky. Nikomu ani příliš nevadilo, že čistota vody by asi hygienickou kontrolou neprošla.

„Ta voda byla opravdu špinavá! Ale to nevadí, jen jsme se pak museli pořádně osprchovat,“ popsala pro server RT místní fotografka Sarah Thórenová, která si recesi na zaplavené nádraží přišla užít se svoji rodinou. „Byla to opravdu zábava, jen mě zajímá, proč to nikdo nepřišel napravit. Neviděla jsem žádné policajty, hasiče, prostě nikoho… Velmi zvláštní,“ dodala.

 

 

Nutno podotknout, že úřady měly spoustu práce i v jiných částech města. Voda totiž zaplavila také galerii a nemocnici. Blesky zase způsobily několik ohnisek požárů a nepřízeň počasí také ovlivnila leteckou dopravu v celé zemi.

reklama

reklama