VIDEO: Odborníci zkoumali křižovatku, kde se často bourá. Podle nich má bezpečnostní rizika

Křižovatku v obci Morkovice – Slížany na Kroměřížsku zkoumali v uplynulých dnech dopravní inspektoři. Testům ji nechal podrobit správce silnice, tedy Ředitelství silnic Zlínského kraje. Důvodem je fakt, že na křižovatce na konci obce řidiči až nezvykle často bourají...
Nebezpečná křižovatka

reklama

Naposledy se v křižovatce stala vážná nehoda letos 25. června, kdy se tam čelně střetlo nákladní auto s autobusem, ve kterém cestovalo 19 lidí. Devět osob se zranilo, řidiče autobusu musel do nemocnice transportovat vrtulník. Viníkem nehody je řidič nákladního auta, který nedal přednost, když z hlavní silnice odbočoval na vedlejší. Jak ukázalo odborné testování křižovatky, řidič měl při odbočování omezený výhled.

Celkově jsou výsledky šetření dopravních inspektorů alarmující. Podle nich má křižovatka šest bezpečnostních rizik, dvě z nich dokonce označili za vysoce nebezpečná.

Hlavní silnice je vedena obloukem. Pokud odbočují řidiči vlevo na vedlejší, musí najet do křižovatky, aby viděli, zda zprava nejede další vozidlo. Problém je i z opačné strany. Ty, kteří z vedlejší pozemní komunikace najíždí na hlavní, zase může silnice svádět k nedání přednosti.  

Ještě během letošního roku chtějí správci silnice v křižovatce změnit vodorovné i svislé dopravní značení a lépe označit vedlejší silnici. Do budoucna uvažují o přestavbě křížení, nevyloučili ani vybudování kruhového objezdu. 

reklama

reklama