VIDEO: Opilec po cestě z hospody pálil z brokovnice. Jak se zachovat? Radí expert

Alkohol a zbraň - to prostě nejde dohromady. Rozhodně se tím neřídil čtyřiačtyřicetiletý muž, který milovanou brokovnici neodložil, ani když šel do hospody. Opilý namol si pak cestu domů krátil střelbou do vzduchu. Kuriózní případ se stal o víkendu v obci u Moravských Budějovic na Vysočině. Oslovili jsme bezpečnostního experta. Poslechněte si, co dělat, když ve vaší blízkosti někdo vytáhne zbraň a začne pálit. 
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s bezpečnostním expertem k opilému střelci

reklama

Muž byl nejspíš hodně překvapen, když se mu po půlnoci před domem zjevila zásahovka a policejní auta. Až na výzvy policistů vyšel ven, to už naštěstí neozbrojený. Na pomoc sem muže zákona zavolali místní obyvatelé, které hlasitá noční střelba vystrašila. Opilý střelec policistům nadýchal přes 2,5 promile alkoholu.

Proč muž po cestě z hospody střílel do vzduchu, možná neví ani on sám. Místo do postele putoval rovnou na záchytku. A po vystřízlivění měl co vysvětlovat. Policisté na místě zjistili, že šel z restaurace směrem domů a na několika místech opakovaně vystřelil do vzduchu. 

S brokovnicí se bude muset na nějaký čas rozloučit

Po nočním extempore mu policisté zabavili nejen brokovnici, ale i další zbraně a střelivo, které měl doma legálně. Za přečin výtržnictví hrozí muži až dva roky vězení. 

Tady se naštěstí nic nestalo a střelec nikoho nezranil. Podle bezpečnostního experta Tomáše Frolíka, který pracoval 17 let u zásahové jednotky, ale bylo jeho chování nebezpečné. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!