VIDEO: Oprava policejních aut se nevyplatí. Policisté v Brně dostali přes padesát nových vozidel

Jihomoravští policisté dnes v Brně převzali od ministra vnitra Jana Hamáčka 53 nových vozidel. Poslouží prvosledovým hlídkám nebo pořádkové službě. Podle policistů je obměna vozového parku nutná, některá policejní vozidla totiž mají najeto i 400 000 kilometrů a jsou ve špatném stavu, takže už se nevyplatí jejich oprava.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policisté převzali nová auta

reklama

Z předaných vozidel je 47 klasických v policejních barvách s nápisem „POLICIE“, šest vozů jsou elektromobily bez nápisu. Pomalovaná vozidla budou pro prvosledové hlídky a speciální pořádkovou službu. Je to první část, v další části budou distribuovaná vozidla pro službu dopravní policie a civilní vozidla pro službu kriminální policie.

Elektromobily budou sloužit servisním složkám i pro výkon policistů městského ředitelství.

Podle ředitele jihomoravské policie Leoše Tržila se naposledy dělala velká obměna vozového parku v roce 2008. ,,Od té doby se něco vyměnilo, ale některá auta jsou ještě z toho roku a už mají nevyhovující technické podmínky. Jsou tam závady, které prodražují provoz. Modernizace je proto nezbytná," řekl Tržil. Doplnil, že některé vozy mají najeto 350 000 až 400 000 kilometrů. „Budeme je celé obměňovat. U některých aut už ani neopravujeme poruchu, protože by to bylo neekonomické a neefektivní,“ řekl Tržil.

Ministr Hamáček uvedl, že on i jeho předchůdci se snažili policejní vozidla obměňovat, protože stav vozového parku policie je komplikovaný. Zmínil, že se nyní předává po celé zemi přes 860 nových vozidel.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!