VIDEO: Osm let stará vražda opět na pořadu dne. Byly nalezeny nové důkazy

Vrchní soud v Olomouci se znovu zabýval osm let starou vraždou důchodce ze Slopného na Zlínsku. Již dříve odsouzení Maroš Straňák a David Šimon, kteří si odpykávají 24 a 20,5 roku ve vězení, se dožadovali znovuobnovení procesu. Muži totiž tvrdili, že mají nové důkazy o své nevině.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Soud zamítl obnovu procesu, které se dožadovali dva odsouzení za vraždu

reklama

Novým důkazem měla být komunikace na sociálních sítích, která by prokázala, že odsouzený Šimon nemohl být v době vraždy na místě činu. 

Muži zároveň znovu zpochybnili způsob odebrání pachových stop, které vrahy usvědčily. Tímto se už ale zabýval Nejvyšší i Ústavní soud. Žádné pochybení neshledaly. Podle soudce byly pachové stopy mladíků nalezeny uvnitř domu na takových místech, kde se mohli pohybovat pouze pachatelé.

Vrchní soud znovuobnovení procesu zamítl. Podle obžaloby šlo o loupežnou vraždu, kdy mladíci společně napadli sedmasedmdesátiletého důchodce v jeho domku ve Slopném a ubili ho plynovou pistolí. Následně z domu odnesli 3 tisíce korun a šperky. 

Přivolaná lékařka konstatovala, že ke smrti došlo pádem ze schodů. Na vraždu se přišlo o několik dní později, což výrazně zkomplikovalo vyšetřování. 

reklama

reklama