VIDEO: Palestinská dívka útočila na ozbrojené vojáky. Teď čelí mnoha obviněním

Izraelské úřady obvinily palestinskou dívku z útoku na vojáka, který byl zaznamenán na videu a šířen na internetu. Mladá žena si vyslechla celkem 12 obvinění. Informace přinesla stanice BBC.
Ahed Tamimi
Ahed Tamimi
twitter/Willem J. Bod ‏

reklama

Ahed Tamimi (17) a její bratranec byli natočeni v drsné konfrontaci s izraelskými vojáky. Video, kde dívka útočí a křičí na vojáky, se dostalo na internet. Tam ho umístila Ahedina matka, která celou situaci natáčela.

Celý incident se stal v průběhu protestů na Západním břehu Jordánu. Rodina dívky si stojí za tím, že Ahedi nedělala nic špatného, protože se vojáci bezohledně pohybují po soukromých pozemcích. Izraelská armáda oponuje tím, že vojáci jen brání Palestincům, aby házeli kameny na motoristy.

Video bylo natočeno 15. prosince a obviněná není jen Ahed s bratrancem, ale také její matka, která video zveřejnila na Facebooku.

„Jsem pyšný na svou dceru, chování vojáků nebylo adekvátní,“ prohlásil Bassem Tamimi, podle kterého vojáci při zatýkání jeho ženy a dcery použili slzný plyn a vymlátili okna jeho domu.

Nutno podotknout, že to není poprvé, kdy se Ahed nachomýtla k potyčce s vojáky. Před dvěma lety ji novináři natočili, jak kouše do ruky izraelského vojáka držícího palestinského chlapce, který měl házet na vojáky kameny. Zatímco palestinští aktivisté činy dívky chválí, mnozí obyvatelé Izraele se do rodiny navážejí, že dceru používá jako propagandistický nástroj. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!