VIDEO: Pamatujte na pravidla záchranářské uličky!

Prosby o pomoc lidí v nouzi patří ke každodenní službě strážníků. Včera ráno zrovna pomohli dopravit rodící ženu do porodnice, kvečeru přivezli zoufalé ženě ztraceného manžela. Z videa je patrné, jak řidiči dodržovali pravidla záchranářské uličky.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Doprovod do porodnice

reklama

Přes téměř neprůjezdný Nuselský most až do Apolinářské ulice, navíc v ranní špičce, doprovodila autohlídka strážníků se zapnutým majákem a sirénou budoucího tatínka a nastávající maminku do porodnice. Mladý muž, který měl v autě rodící ženu, strážníky požádal o pomoc v ulici 5. května v Praze 4. Šťastný tatínek zdravého miminka pak přišel hlídce odpoledne osobně poděkovat.

Navíc ale vyjížděli strážníci k dezorientovanému staršímu muži do pražských Řep. Muž hlídce sice sdělil své jméno a příjmení, ale na adresu ani datum narození si nemohl vzpomenout. Vzhledem k chladnému počasí a vysokému věku ho strážníci zabalili do izotermické fólie a posadili do vyhřátého služebního vozu. Přes operační středisko zjistili, že ho již hledá manželka, která jeho zmizení nahlásila státní policii v Praze 7. Tam také strážníci 92letého muže převezli. Z toho vyplývá - pamatujte na záchranářské uličky!

reklama

reklama