VIDEO: Pardubičtí policisté umí vykouzlit seniorům úsměv na tváři

Městská policie v Pardubicích rozdává také radost. Osamocené seniory chodí pravidelně navštěvovat, aby se ubezpečili, že se jim daří dobře. Nosí jim nové roušky, vitamíny v podobě čerstvého ovoce, a dokonce velikonoční přání a dekorace od dětí z dětského domova.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Strážníci v Pardubicích rozdávají vitamíny a radost seniorům

reklama

Pardubičtí senioři, jejichž rodiny jsou daleko nebo už jim hrozí zdravotní potíže, jsou vybaveni speciálními tlačítky, pagery, které mají stále u sebe a kdykoliv si mohou zavolat pomoc. V programu Signál v tísni místní policie je zaregistrováno přes 50 seniorů.

Městská policie Pardubice šije roušky nejen pro sebe
Autor: ZDROJ: Městská policie Pardubice Městská policie Pardubice šije roušky nejen pro sebe

V těchto dnech si však senioři tlačítko mačkat nemusí a policisté je jezdí pravidelně kontrolovat. A protože se na strážníky obracelo mnoho lidí ochotných pomáhat, plán byl jasný – podělit se o něj prostřednictvím sociálních sítí.

„Městská policie Pardubice byla oslovena s nabídkou ovoce pro strážníky. Protože vlna solidarity a vitamínů ke strážníkům proudila z více stran, domluvili jsme se, že tuto porci ovoce přenecháme seniorům, kteří patří do rizikové skupiny,“ napsali.

Obrázky od dětí a vlídné slovo městských policistů z Pardubic
Autor: ZDROJ: Městská policie Pardubice Obrázky od dětí a vlídné slovo městských policistů z Pardubic

Současná situace u těchto lidí ještě více prohlubuje samotu a možnost vykouzlit úsměv na tváři babičkám a dědečkům je teď obzvlášť důležitá. To si uvědomují i děti z místního dětského domova. S blížícími se Velikonocemi, pro ně nakreslily velikonoční přání a vyrobily nápadité dekorace. I to policisté s radostí předali.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!