VIDEO: Partička zlodějů z Blanska!

Blanenští policisté dopadli tři muže, kteří kradli, co se dalo. Povedená partička opakovaně kradla a vracela se do jednoho a toho samého obchodu v Blansku. Od května nejméně do začátku srpna se měli dopustit krádeže nejméně ve 25 případech, buď samostatně, nebo společně. Brali téměř vše, co jim přišlo pod ruku: drogerii, kosmetiku, potraviny - zvláště pak chlazené maso, které ukládali do batohu a odnášeli z obchodu bez placení.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Partička zlodějů z Blanska (Zdroj: PČR)

reklama

Na objasnění krádeží blanenští policisté pracovali velmi intenzivně, vyhodnotili hodiny kamerových záznamů a prověřili několik desítek poznatků. Jejich snaha se zúročila, trojici pachatelů identifikovali a v současné době jim bylo sděleno podezření z přečinu krádeže a čekají na soud. Trojice pachatelů krádežemi způsobila škodu téměř za 25 tisíc korun. Jeden z nich se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl v posledních dvou letech za majetkovou trestnou činnost již odsouzen Městským soudem v Brně. Všichni jsou podezřelí ze spáchání přečinu krádeže. Čeká je soud, který může recidivistu poslat na tři roky do vězení a dosud bezúhonné muže na dva roky.  

V souvislosti s předchozím případem a vyhodnocováním kamerových záznamů v tom samém obchodě policisté navíc objevili druhou vydařenou dvojici. Devětadvacetiletý muž s bohatou trestní minulostí se společně s mladistvou přítelkyní rozhodl zřejmě také v rámci krádeží ušetřit. Opakovaně navštěvovali obchod a zboží si odnášeli bez placení. Mladistvé bylo sděleno obvinění z krádeže. Její komplic se v současé době nachází již ve výkonu trestu za jinou trestnou činnost.

reklama

reklama